04.05.2018. Järjekordne äiksetorm mis täpselt minu kohal hajus 15 minutiga.

Üks väike viik sõitis minu juurest sisse ja jõudis võru taha välja. Ainuke prolbeem oli selles, et mul läks vool ära ja siis harmoniseerija muusika mängimine katkes! Oli sel ajal ainuke elektrikatkestus eestis, mobiili kaudu uurisin. Samas on näha et juba kuskil 150 km kaugusel suurem burgaa kadus läti kohal. Umbes 40 km kauguselt on aga äikeseviik pikalt venemaa kohale edasi levinud diagonaalis minust allpool. Seega 100% äikest maha ei võta, kui tuleb äike täpselt peale, siis osa välgulööke ikkagi säilub ja samas on kiire äikse hajumine täpselt peakohal.


Avastasin veel sellise nipi, et kui äiksefront peale lendab, siis tuleb harmoniseerija väli ära puhastada, asetades rõnga läbi harmoniseerija. See võtab juba suureks paisunud välja maha ja hakkab muusika saatel seda välja uuesti kasvatama ja sedasi on tõhusam otse pea kohal oleva äikse mahavõtmisel!

Kõige kummalisem on see, et seesama äiksetorm paugutab veel siiani Pihkva oblastis. 08:00 hommikul. Eestis käis äiksetorm serv ära öösel 02:00 paiku. Viimase 2 tunni äikselöökide kaart :


Eelmine
Äiksetorm jäi eesti piirile pidama. 30 aprill 2018

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: